Aromātiskā vanna. Grezna SPA procedūra mājās.

Aromavannas ir pazīstamas ar savu labvēlīgo iedarbību ļoti ilgu laiku. Iepriekš tā bija greznība, un tikai kronētas personas un aristokrāti varēja atļauties šādu spa procedūru.

Bet tagad tas ir pieejams gandrīz visiem – pietiek ar vannu un dabīgām ēteriskajām eļļām. Šī procedūra ir lielisks veids, kā atpūsties.

Vannai pievienotās ēteriskās eļļas pilieni darīs brīnumus, galvenais ir pareizi izvēlēties aromātiskā maisījuma sastāvu, balstoties uz vēlamo rezultātu. Ēteriskās eļļas iekļūst ādā, labvēlīgi ietekmē limfmezglus, palielina vielmaiņas ātrumu organismā, dod lielisku tonizējošu efektu, ietekmē psihosomatisko stāvokli un dod arī lieliskus rezultātus skaistumkopšanā.

Kādas receptes un aromātu kompozīcijas vien nepiedāvā: no noguruma un stresa, no bezmiega, no depresijas. Uzmundrinošas, stimulējošas, sildošas, aizraujošas, atjaunojošas utt. Dažādām slimībām: saaukstēšanās, ādas problēmas, muskuļu un skeleta sistēmas komplikācijas, lai stimulētu seksuālo funkciju utt.

Tāpat kā jebkurām zālēm, ir arī ierobežojumi. Aroma-vannas ir kontrindicētas, ja ir slimības: onkoloģija, stenokardija, koronārā sirds slimība, akūts iekaisums, epilepsija, dažas ādas slimības, tirotoksikoze, hroniskas aknu vai nieru slimības, varikozas vēnas, tromboflebīts. Arī grūtniecības un zīdīšanas laikā jāievēro piesardzība.

Lai pagatavotu aromātisko vannu, jums jāzina daži ēterisko eļļu lietošanas noteikumi un nopietni jāizvērtē ieteikumi un proporcijas.

 

ĻOTI SVARĪGI ZINĀT!

  • Ēteriskās eļļas nešķīst ūdenī, tāpēc tās vispirms jāpievieno emulgatoram (šķīdinātājam). Labi derēs: kefīrs, skābs krējums, piens, medus, jūras sāls, cukurs, soda, neitrālie šampūni vai šķidrās ziepes
  • Pirms lietošanas ieteicams rūpīgi nomazgāt kosmētiku no ķermeņa
  • Ēterisko eļļu koncentrācija standarta vannā ir apmēram 8-10 pilieni. Bērniem un vecākiem cilvēkiem ir nepieciešama mazāka koncentrācija (2–3 reizes)
  • Vannas laiks 15-20 minūtes
  • Ūdens temperatūra nedrīkst pārsniegt 40 grādus
  • Pēc vannas uzņemšanas neskalojiet ķermeni, jo ūdens procedūru beigās ēteriskās eļļas turpina ārstniecisko iedarbību uz ādu

 

Pēc vannas lēnām izdzeriet siltu tēju, vēlams, zaļu vai zāļu.

Esiet veseli, jauki atpūtieties!

 

Ēteriskās eļļas veikalā www.manzana.lv

×