Priekš kam veidot ēterisko eļļu kompozīcijas

Kopš seniem laikiem patīkami aromāti tiek izmantoti terapeitiskos nolūkos: masāžā, meditācijā un emocionālo stāvokļu regulēšanā. Aromterapijas pamatā ir ēterisko eļļu ietekme uz smadzenēm: limbiskā sistēma, kas ir atbildīga par smaržu uztveri, regulē emocijas, miegu un uzvedības reakcijas. Tādēļ ar aromātisko eļļu vai maisījumu palīdzību jūs varat ietekmēt ķermeņa darbību. Ēterisko eļļu un absolūtu apvienošana ir…

lasīt vairāk

Miegs-mūsu veselība, darba spējas un skaistums.

Lai nodrošinātu normālu cilvēka darbību, ir nepieciešams miegs. Tā ir dabiska vajadzība un veids, kā atjaunot dzīves spēkus. Bet cik bieži mēs atstājam novārtā šo svarīgo procesu. Tādējādi ievadām organismu stresā un aizkaitināmības stāvokli. 10 padomi, kā uzlabot miegu.

lasīt vairāk

Kustības – tā ir dzīve

Ķermeņa kustības ir viena no nervu sistēmas galvenajām funkcijām. Sistemātisko nodarbību ieradums ir neatņemama veselīga dzīvesveida individuālās sistēmas sastāvdaļa. Kustību aktivitāte labvēlīgi ietekmē visu centrālās nervu sistēmas funkciju veidošanos un attīstību: nervu procesu izturību, kustīgumu un līdzsvaru.

lasīt vairāk

FAKTI PAR JOGU

Tie, kas labi pārzina jogu, zina, cik labvēlīgi ietekmē cilveku jogas prakse. Galu galā visi jogas komponenti ir ļoti cieši saistīti un virzās uz vienu mērķi. Tie dod spēju saglabāt mieru, ļauj ķermenim saglabāt veselību un novērš sliktu garastāvokli.

lasīt vairāk

9 fakti par cukuru

Ārsti iesaka sievietēm patērēt ne vairāk kā 20 g cukura dienā un vīriešiem – ne vairāk kā 36 g. Pārmērīga cukura lietošana izraisa ne tikai 2. tipa cukura diabētu, bet arī rada daudz blakusparādības ķermenim. Pirms ēst vēl vienu šokolādes tāfelīti, padomājiet par to – vai ir vērts tas mirklis apšaubāmā prieka tām sekām, kuras…

lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu saulei

Pavasaris kļūst siltāks, un saule spīd spožāk. Pludmales sezona nav tālu, kad varēsi gulēt smiltīs un sauļoties. Tā gribās ātri uzņemt saules vannas, lai āda kļūtu zeltaina. Saules iedarbības laikā ķermenis paātrina vielmaiņas procesus, palielina hemoglobīna daudzumu asinīs, uzlabo skābekļa piegādi ādai, ražo D vitamīnu, kas brīdina osteoporozes veidošanos, un saules stari uzmundrina. Vai esiet…

lasīt vairāk

Dabiskais aromadifuzors mājai savām rokām

Vai esat redzējuši veikalos skaistus aromātiskus difuzoru burkas ar bambusa kociņiem, košās kastēs un ar pievilcīgiem aromātiem?   Vai jūs bieži tos pērkat?   Telpu piepildīšana ar smaržīgām smakām ir tik dabiska cilvēkiem. Pareizi izvēlēts aromāts pozitīvi ietekmēs cilvēka ķermeni, nomierinās vai uzmundrinās, uzlabos garastāvokli un pieveiks depresiju.

lasīt vairāk

Eikalipta ēteriskā eļļa – pirmais palīgs cīņā pret vīrusiem

Eikalipta ēteriskā eļļa – pirmais palīgs cīņā pret vīrusiem Eikalipta aromāts ir dzesējošs, svaigs ar kampara pamatni, viegls ar sveķainu niansi. Liekās, ka tā smarža ir saistīta ar skujkokiem, bet patiesībā šis augs pieder miršu dzimtai. Eikalipta smarža palīdz ātri atgūties no smaga stresa un ekstremāliem notikumiem, pēc slimības, pēc negaidītām nepatikšanām un gadījumiem.

lasīt vairāk
×