Kas ir detoks un kāpēc tas ir vajadzīgs. 

Detoks. Šo vārdu tagad dzird katrs cilvēks. Detoksa jēdziens radies no ajūrvēdas mācības. Bet pēdējā laikā tas ir kļuvis par īstu modes tendenci.

Detoksikācija – tā ir dažādu toksisku vielu iznīcināšanas un neitralizācijas process ar ķīmiskām, fizikālām vai bioloģiskām metodēm. Detoksikācija ir dabiska un mākslīga toksīnu izvadīšana no ķermeņa.

Toksīni – tie ir ķermenim kaitīgas indes, kurus mēs sastopam visur: sliktas kvalitātes ūdenī un pārtikā, neorganiskā kosmētikā un sadzīves ķīmijā utt.

Cilvēka ķermenis pats efektīvi tiek galā ar toksīnu izvadīšanu, taču katram ir savs resurss. Nepareiza uztura un sliktas ekoloģijas pārpilnība rada dažādas problēmas, gan iekšējas slimības, gan ārējas nepatīkamas izpausmes: alerģijas, pūtītes, liekais svars, slikta pašsajūta, nogurums utt.

Detoksikācijas metodes mājas apstākļos.  

1. Diēta. Pāris nedēļas bez “kaitīgiem” produktiem.

2. Pirts. Tvaicēšana ir lielisks veids, kā no ādas porām izvadīt no ķermeņa uzkrātos toksīnus.

3. Masāža. Lai uzlabotu vielmaiņu, nepieciešams izveidot normālu asins un limfas cirkulāciju.

4. Vannas ar sāli, zāļu ekstraktiem un ēteriskajām eļļām.

5. Detox kosmētika, pīlingi, skrubji, algināta maskas, ietīšana ar māli utt.

6. Detoksikācijas līdzekļi no aptiekas, ķermeņa attīrīšanai (konsultējieties ar farmaceitu)

 

Nedaudz vairāk par diētu. No kā vajadzētu izvairīties detoksikācijas diētas laikā: 

• Cik vien iespējams samazināt dzīvnieku olbaltumvielu daudzumu un aizstājiet to ar augu olbaltumvielām. Gaļu, zivis un piena produktus aizstāj ar pākšaugiem, spinātiem, ķirbju sēklām.

• Atteikties no biezpiena, siera, atstājiet dzeramos raudzēta piena produktus (rjaženka, kefīrs, jogurts).• Nelietot pārtikas produktus, kas satur lipekli.

• Izņemt sāli no uztura.

• Nedzert alkoholiskos dzērienus.

 

Bet ir viens “bet”: jebkura diēta ir ķermeņa stress. Mūsu apziņa pieņem visus ierobežojumus ar pretestību, tāpēc atcerieties, ka diētas laikā mēs nemirstam badā, bet vienkārši ēdam veselīgāku pārtiku. Ēst vajag bieži, bet pamazām. Priekšroka atsevišķiem ēdieniem un svaigiem produktiem. Tas palīdzēs izvairīties no sabrukšanas pēc diētas.

 

Esiet veseli un skaisti!

×