Īpašiem iespaidiem, emocijām un jogas praksēm bagāts garīgs ceļojums tiem, kas sapņo saskarties ar senajām Indijas tradīcijām!

Mūsu ceļojums uz Indiju nav dziļš retrīts, tas ir ceļojums, kas  ir paredzēts kā savlaicīga un laba iespēja iziet spēcīgu rehabilitāciju pēc ziemas perioda un galvenais sajust sevi – pilnu dzīvības, spēka un sajust savus orientierus, attīrītus no visa liekā un prāta uzspiestā.

Ekskursijas programma tiek apvienota ar jogas nodarbībām, elpošanas praksēm un meditācijām. 

 

Ceļojuma laikā vadošais SPA SCHOOL pasniedzējs Vasilijs Vigdorovs iedziļinās jogas filozofijā, reliģiju vēsturē, garīgajās praksēs, sniegs enerģiju un sniegs daudz zināšanu par Vēdisko kultūru.
“Joga” nozīmē savienojumu, vienotību, harmoniju… Pirmkārt, saziņu un harmoniju ar Sevi….

Ekskursijas programmā:

  • ikdienas jogas nodarbības uzlabos visu ķermeņa sistēmu darbību, attīstīs lokanību un paaugstinās muskuļu tonusu (teorija un prakse, āsanas, mantras, mudras);
  • meditācijas un elpošanas prakse (stresa seku likvidēšana, depresijas un emocionālās izdegšanas novēršana);
  • ekskursijas uz skaistākajām vietām krieviski runājoša gida pavadībā (iepazīšanās ar Indijas kultūru un vēsturi).
  1. diena – 20.02.2023

Ierašanās Rīga – Deli plkst. 5.00.

Transfērs uz Rišikešu (5 stundas), brokastis pa ceļam.

Rišikeša ir pilsēta Indijas ziemeļos, Himalaju pakājē. Indijas svētā pilsēta ir “jogas galvaspilsēta”, tā ir vieta, kur savienojas dievišķais un dabiskais, tuvinot mūs dievbijībai, mieram un gudrībai. Šeit tek Indijas svētā upe Ganga. Tiek uzskatīts, ka, ienirstot tās ūdeņos, jūs nomazgājat visus grēkus, attīrāt savu dvēseli un atrodat mieru.

Izmitināšana viesnīcā, pusdienas, atpūta.

Nakts uguns pudža

Gangas upes abos krastos pulcējas cilvēki, dzied dziesmas, lasa lūgšanas. Priesteri rokās tur lielas bļodas ar uguni, tempļos sāk skanēt gongi, gaisu piepilda dziedājumu skaņas. Pēc ceremonijas upē tiek ielaistas laiviņas ar ziediem, svecēm un vīraku. Tas ir maģisks skats!!! Šajā svētajā vietā izteiktās vēlmes noteikti piepildīsies …

2.diena

Rīta jogas prakse.

Pēc tam apskates ekskursija Rišikešā. Mēs redzēsim divas pilsētas daļas, kuras atdala Ganga, kuras savieno slavenais Lakšman Džhulas (Lakshman Jhoola) piekares tilts. Apmeklēsim Bharat Mandir (Bharat Mandir) tempļus – pilsētas vecāko templi, kas veltīts dievam Višnu un Nilkanta Mahadeva (Nilkanth Mahadev) templi, kas celts vietā, kur Šiva dzēra indi, kas draudēja iznīcināt visu dzīvo.

 

Vakarā mēs veicam Ganga Aarti – tas ir ikdienas dievietes Gangas pielūgšanas rituāls, kas parasti notiek saulrieta laikā svētās upes krastā.

 

3.diena – 4.diena

Ašrams Parmarth Niketan – (svēta ceremonija) Swami Sivananda – 1 nakts ašramā, jogas prakse, meditācija, tikšanās ar Skolotājiem.

5.diena

Pēc izvēles: jūs varat pavadīt 3. dienu Ašramā vai doties uz raftingu (apmaksā atsevišķi).

Nakts viesnīcā.

6.diena

Kunjapuri (Kunja Puri) – rītausmas sagaidīšana Templī, kas atrodas 1645 metru augstumā no jūras līmeņa, jogas prakse un meditācija.

Pēc tam brauciens uz Haridvaru.

Nakts viesnīcā

7.diena

Haridvara ir viena no septiņām Indijas svētajām pilsētām. To sauc arī par “Dievu mājvietu” (tulkojumā Hari – DIEVS un Dvar – VĀRTI). Haridvaras galvenā skatvieta ir ghat Hari Ki Pauri (tulkojumā kā “Kunga pēda”), kas celta pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras, tā kalpo kā vissvētākā vieta peldēšanai. .

Apmeklēsim Mansa Devi un Chanda Devi tempļus, kas atrodas kalna galā, kur uzkāpsim ar trošu vagoniņu. No tempļa teritorijas paveras elpu aizraujošs skats uz visu pilsētu un tās apkārtni.

Nakts viesnīcā.

8.diena

Agri no rīta izbraucam uz Deli (5 stundas ar vilcienu).

Vēsturiski Deli tiek saukta par “Septiņu impēriju galvaspilsētu”. Apskates ekskursija pa Deli – apmeklēsim šīs apbrīnojamās pilsētas skaistākās un slavenākās vietas: Indijas vārtus, Parlamentu,  kas saglabājies līdz mūsdienām.

Gurudwara Bangla Sahb — sikhu templis (tā ir lielākā Deli) galvenā ēka ir pilnībā izgatavota no marmora un dekorēta ar zelta kupoliem.

Sri Lakshmi Narayan templis ir viena no svētākajām vietām, svētceļnieki šeit ierodas no visas valsts.

 

Vecā Deli — tur apskatāmi cietokšņi, pieminekļi un mošejas no Mogolu impērijas laikiem un ir sajūtama “īstā” pilsētas garša un smarža. Vietējie to salīdzina ar perfekti izplānotu haosu.

Ir iespējams paņemt braucienu ar velorikšu (pēc izvēles, jāmaksā atsevišķi), un pēc tam mēs izbaudīsim slavenā Chandni čauku tirgus koloritu!

9.diena – lidojums uz Goa ar lidmašīnu

10.diena – atpūta pludmalē

 

11.diena  – DŽIPS – SAFARI – Bhagwan Mahavir Nacionālais parks (pa ceļam garšvielu plantācija, ziloņu nometne, tempļi).

Nacionālais parks Bhavan Mahavir atrodas Goa centrālās daļas ielejā. Šīs apbrīnojamās zemes galvenā bagātība ir mūžzaļo tropu mežu neskartie biezokņi. Šeit ir vairāk nekā 700 augu sugu, no kurām 128 ir endēmiskas un sastopamas tikai Indijas rietumu piekrastē.

Tieši Bhavan Mahavirā atrodas slavenais Dudhsagar ūdenskritums – viena no Goa “spēka vietām”. Ūdens straumes lido no 300 metru kaskādes, atsitoties pret akmeņiem un bagātīgi putojot – (ne velti “Dudsagar” tiek tulkots kā “piena okeāns”).

 

12.diena – atpūta pludmalē un pēcpusdienā Vecās Goa apmeklējums

(Apmeklēsim: Svētās Aleksandrijas Katrīnas katedrāli; Sv.Kaetāna kapela (tā praktiski ir Romas Sv.Pētera katedrāles kopija!); Arhibīskapa pils; Bom Jesus bazilika (dekorēts ar marmoru, inkrustēts ar dārgakmeņiem, ar gleznām, šeit ir Svētā Franciska relikvijas – tās tiek uzskatītas par svētām un dziedinošām). Apskatīsim Triumfa arku – nozīmīgu vietu Vecajā Goa. Tieši caur viņu šeit ienāca portugāļu iekarotāji, un vietējie iedeva viņiem “valsts atslēgas”.

13.diena –  atpūta pludmalē

14.diena  – uz lidostu Goa – Deli (Izlidošana 12.05 ierašanās 14.40)

– ierašanās Deli, pastaiga pa naksnīgo Deli,

nakts viesnīcā

15.diena – Deli

Mēs redzēsim neticami skaisto sniegbalto Lotosa templi

(visu reliģiju templis), tālāk dosimies uz Aksharhdam templi – šis ir lielākais hinduistu templis pasaulē, kas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā, tas tiešām pārsteidz ar savu izmēru, greznību un skaistumu. Vakara laikā Akshardham teritorijā, apmeklētāji var redzēt grandiozu lāzeršovu, kura spilgtākais punkts ir gaismas un mūzikas strūklaka.

 

 

16.diena – Atgriešanās Rīgā. Izlidošana plkst. 7:00 no Deli lidostas.

Sīkāka informācija:

Elena Vlasikova

Tālr. +371 29428060

e-pasts: director@spaschool.lv

×