1. DAĻA

 

Ēterisko eļļu terapeitiskās īpašības ir zināmas kopš seniem laikiem, daudzas īpašības ir zinātniski pierādītas, kaut arī farmakoloģijā joprojām ir palikuši daudzi nezināmi faktori aromterapijas jomā. Vienas un tās pašas ēteriskās eļļas var stimulēt vienus orgānus, bet uz citām būs nomierinoša iedarbība. Lai atrastu vislabāko izmantošanu ēteriskām eļļām, jums jāsaprot, kā ēteriskās eļļas ietekmē dažādas ķermeņa sistēmas.

 

IMUNSISTĒMA

 

Ēteriskās eļļas pozitīvi ietekmē imūnsistēmu, pateicoties to baktericīdām un pretvīrusu īpašībām. Papildus, dažādu infekciju ārstēšanai ēteriskās eļļas var darboties arī kā profilaktiskas.

Kā baktericīdas un pretvīrusu eļļas tiek izmantotas bazilika, lauru lapu, bergamotes, eikalipta, lavandas, rozmarīna un tējas koka eļļas.

Temperatūras pazemināšanai un drudzim ir  piemērotas: baziliks, bergamots, eikalipts, izops, citrons, citronzāle, niauli, pačūlija, piparmētra un tējas koks.

 

 

ELPOŠANAS SISTĒMA

 

Elpceļu infekcijas – rīkles, plaušu vai iesnām būs ļoti noderīga ieelpošana.

Antiseptiskas eļļas iekaisušam kaklam, gripas vai saaukstēšanās gadījumiem ir kardamons, ciedrs, kanēlis, ciprese, eikalipts, frankincense, izops, lavanda, citrons, citronzāle, majorāns, niauli, priede, piparmētra, timiāns un tējas koks.

Astmas gadījumā , tādi spazmolīti kā: baziliks, bergamots, kardamons, ciedrs, kanēlis, salvija, lavanda, majorāns un neroli.

Kā atkrēpošanas līdzekļi pret klepu var izmantot:  baziliku, kardamonu, ciedru, eikaliptu, egli, fenheli, frankšķenci, iisopu, lauru, priedi, piparmētru, tējas koku, timiānu un sandalkoku.

 

GREMOŠANAS SISTĒMA

 

Ēteriskajām eļļām, kas tiek izmantotas ārēji, ir ierobežota ietekme uz gremošanas traucējumiem, salīdzinot ar ārstniecības augiem, kurus lieto iekšēji, tomēr, tās var būt noderīgas, atšķaidot ēteriskās eļļas pamatnē un uzklājot uz vietas, veicot vēdera masāžu.

Spazmolītiskās eļļas gremošanas traucējumiem un krampjiem ir melnie pipari, kumelīte, fenhelis, lavanda, apelsīns, mandarīns, majorāns, neroli un piparmētra.

Eļļas, kas palīdz samazināt apetīti un normalizē gremošanu, ir:  bergamotes, kardamons, saldais apelsīns un ingvers.

Lai palīdzētu ar vēdera uzpūšanos un nelabumu, jūs varat izmantot baziliku, bergamotu, melnos piparus, kardamonu, kumelīšu, kanēli, fenheli, frankincense, ingveru, kadiķi, lavandu, citronu, citronzāli, mandarīnu, majorānu, saldo apelsīnu, piparmētru, rozi un rozmarīnu.

Lai stimulētu žultspūsli un palielinātu žults plūsmu, mēs iesakām sekojošo: kumelīti, lavandu, saldo apelsīnu, piparmētru un rozmarīnu.

Ar aknu problēmām labi palīdz ēteriskās eļļas: kumelīte, ciprese, citrons, piparmētra, roze un rozmarīns.

×