Vai var lietot ēteriskās eļļas iekšķīgi?

Vai es varu dzert atšķaidītas ēteriskās eļļas?

 

Tas izklausās tik vienkārši – jūs dzerat ūdeni, kurā atšķaidītas ēteriskās eļļas, un palielinat sasniegto efektu, ļaujot eļļām darboties ne tikai ārpusē, bet arī iekšpusē.

Bet, diemžēl, tas nebūt nav tik vienkārši, un spēja šajā gadījumā kaitēt jūsu ķermenim ir daudz augstāka.

Neatkarīgi no tā, ko esat dzirdējis vai lasījis internetā, ēterisko eļļu lietošana iekšpusē ir iespējama, taču ne visiem. Pirms izlemjat, vai iekšpusē ir nepieciešams lietot ēteriskās eļļas, jums skaidri jāzina, kā šīs eļļas iedarbojas uz dažādām ķermeņa sistēmām, un reāli to izmantošanas piemēri.

Daudzi klienti bieži jautā, vai šīs eļļas ir drošas iekšējai lietošanai. Lielākā daļā gadījumu klienti to jautā, jo viņi kaut kur sarunājās ar tirdzniecības pārstāvjiem, kuri apgalvoja, ka tikai viņu piedāvātās eļļas ir pietiekami drošas, lai tās varētu lietot pat iekšpusē. Neatkarīgi no uzņēmuma pārdošanas metode vienmēr ir vienāda – ja iekšpusē nevarat izmantot ēteriskās eļļas, tad tās nav pietiekami tīras.

Veikals SPA SKOLA uz katras pudeles speciāli ievieto brīdinājumu ar šādu tekstu: “Tikai ārīgai lietošanai.” Nav tā, ka mūsu eļļas ir  nepietiekami tīras vai pietiekami drošas. Tas notiek tāpēc, ka ēteriskās eļļas ir ļoti spēcīgas, un ar tām jārīkojas ļoti uzmanīgi.

Neticat?  Tad veiciet nelielu eksperimentu. Paņemiet marķieri un uz sava galda uzzīmējiet līniju. Pēc tam mēģiniet to noņemt, izmantojot nedaudz ūdens. Krāsu nevarēs nomazgāt ar ūdeni, kā arī to nevarēs nomazgāt ar parastajām ziepēm. Bet, ja uz marķiera vietas uzpilināt vienu pilienu citrona ēteriskās eļļas, tinte pazudīs.

Vai joprojām vēlaties dzert ēterisko eļļu?

Diemžēl daudzi pārdevēji apgalvo, ka, lai uzlabotu terapeitisko efektu, jūs varat vienkārši pievienot dažus pilienus citrona eļļas glāzē ūdens un dzert. Tomēr eļļa un ūdens nesajaucas. Tas nozīmē, ka citronu eļļa netiks atšķaidīta, un jūs to iedzersiet sākotnējā formā. Ja eļļa var izšķīdināt tinti uz jūsu galda, iedomājieties, ko tā var darīt ar jūsu gļotādām!

Daži aromterapeiti, kuriem ir daudzu gadu pieredze  un zināšanas, eļļas lieto iekšpusē, bet tikai neilgu laiku un konkrētas problēmas risināšanai. Bet, ja jūs neesat eksperts, ir pārāk viegli kļūdīties!

Jums nav jālieto ēteriskās eļļas iekšā, lai iegūtu lieliskus rezultātus! Vienmēr ir jāatceras, ka ēteriskajām eļļām ir ļoti spēcīga iedarbība, un, lai nekaitētu jūsu ķermenim, jums jāzina katras eļļas īpašības, kuru gatavojaties izmantot, un pērciet tikai augstas kvalitātes dabiskās ēteriskās eļļas! 

×